Ekonomi

AK Partili Belgin Uygur’dan şehit Eren Bülbül’ün kabri ziyareti

Uygur, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti MKYK üyeleri İsmail Cenk Dilberoğlu ve Şevki Şar, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan ve Eren Bülbül’ün Maçka ilçesine. Köprüyani Mahallesi’ndeki evine geldi.

Annesi Ayşe Bülbül’e başsağlığı dileyen Uygur, Eren Bülbül’ün kabri başında dua etti.

Şehitliğin değerine işaret eden Uygur, “Bu konuda bir ayet var, şehitler diridir. Şehitlik en büyük mertebedir, en büyük nimettir. İnşallah ahirette bize şefaat ederler, bizi cennete götürürler.” Onların tarafı Şehitlik en şerefli mertebedir.İnşaallah sen şehit anasısın.Burası gelince ‘Ayşe teyzemiz var, Eren var’ diyoruz. İşte bizim memleketin çocukları böyledir Ayşe Teyze böyle çocuklar yetiştiriyor iyi ki Eren de var sende.”

Ayşe Bülbül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ziyaretçiler bizi mutlu ediyor, huzurlu kılıyor. Çocuğumun unutulmadığını, unutulmadığını hissediyoruz. Şükürler olsun, varız.”

Uygur daha sonra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Zorluoğlu’nun belediye çalışmaları hakkında bilgi verdiği Uygur, “Türkiye Yüzyılı” sivil toplum buluşmaları programı kapsamında kente geldiğini söyledi. Programlara Tekirdağ’da başladıklarını hatırlatan Uygur, “Sonra Denizli ve Eskişehir’de yaptık. Bugün de Trabzon’dayız. Takvim de sıkışık ama en geç önümüzdeki günlerde sivil toplum kuruluşu toplantıları yapmayı planlıyoruz. Türkiye’yi temsil eden bölgelerde illerimizden biri.”

Uygur, Erdoğdu İlçesi’ndeki evinde de 15 yaşındaki Down sendromlu Eren Şener’i ziyaret etti.

Okul servisini beklerken evinin önünde durak olmadığı için annesinin kaldırıma serdiği örtünün üzerinde oturan Eren Şener için kısa bir süre önce Büyükşehir Belediyesi tarafından durak yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu