Haber

Askerlik bitirme sonuçlarını nerede ve nasıl görebilirim? Askerlik sonuç sorgulama ekranı!

Kasım ayı askerlik sınıflandırma tarihi araştırıldı. Askere gidecek asker adaylarının gündemindeki konuya ilişkin askerlik sonuçları açıklandı mı? 2023 klasman sonuçları ne zaman açıklanacak? Askerlik sonuçları aranıyor. Detaylar burada…

ASKERLİK SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Askerlik yerleri 27 Ekim’de açıklandı.

Bakanlığın açıklaması şu şekilde: “Kasım/Aralık 2023 ve Ocak 2024 döneminde alınacak yedek subay/astsubay adayları ve erlerin sınıflandırma sonuçları belirlendi. Sonuçları e-Devlet ve askerlik şubelerinden öğrenebilirsiniz. “

ASKERİ YER SORGULAMA EKRANI!

MSB internet sitesinde yer alan bilgiler şöyle:

“1 Kasım 2023 tasnif döneminde işe alınacak yedek subay adayları, yedek astsubay adayları ve özel statüde olanların askerlik tercihi, tasnif ve sevk işlemlerine ilişkin hususlar aşağıdaki hususlarda açıklanmıştır.

2. Kasım 2023 tasnif döneminde askere alınmak isteyenlerin yoklama ve askerlik tercihi ile çağrı tercihini 31 Ağustos 2023 (dahil) tarihine kadar e-Devlet üzerinden veya en yakın askerlik şubesine başvurarak yaptırmaları gerekmektedir. Sınava girip askerlik tercihini yapmamış olanlar, tecil süresi dolanlar ve döviz/ücretli askerlik kapsamı dışında kalanlar, ihtiyaçları dikkate alınarak sınıflandırma işlemine tabi tutulacak. Güncel bilgilere göre Türk Silahlı Kuvvetleri.

3. Daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırma işlemi yapılarak ertelenenler hariç, 31.12.2021 tarihinden önce (dahil) sınav işlemlerini tamamlayıp çeşitli nedenlerle ertelenenler ile ertelemesi 31.08.2023 tarihine kadar bitenler ( dahil), ayrıca sınav ve askerlik tercihi ile celp tercihinin de olması gerekir.

4. Oy ve sınıflandırma sonuçları 27 Ekim 2023 tarihinde e-Devlet üzerinden mükelleflere açıklanacak. Tasnif edilen vergi mükellefleri yeniden sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacak. Ancak önceki tasnif dönemlerinde sınıflandırılanlar da dahil olmak üzere yedek subay/astubay adaylığı için ayrılanlardan, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Askere Alma Kanununda belirtilen mazeretsiz kalanlar askere er olarak anılacaktır.

5. Yedek subay/astsubay adayları ve erlerin nakil tarihleri ​​aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

6. Yükümlüler, sevkiyat tarihinden 10 gün öncesinden itibaren sevk belgelerini e-Devletten veya askerlik şubesinden alabileceklerdir.

7. Yükümlülere, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemindeki adresleri ile eğitim birliğindeki adresleri arasındaki farka göre yol ve iaşe ücretleri ödenecektir. Yükümlüler, kendilerine yapılan ödemeleri kimlik belgeleriyle PTT şubelerinden veya PTT kartlarıyla PttMatiks’ten alabilirler.

8. Yükümlülerin askerlik süresince kullanacakları banka kartının olmaması durumunda herhangi bir banka şubesine başvurarak hesap açıp banka kartı alabilecekler.

9. Yükümlüler, sivil hayatta kullandıkları cep telefonu hatlarını askerlik hizmetlerinde kullanmak üzere, işe alınmadan önce yetkili GSM bayilerine başvurarak hiçbir ücret ödemeden sınırlı hatlara dönüştürebilecekler, terhis olduktan sonra ise başvuracakları yetkili GSM bayileri tarafından sivil hayattaki cep telefonu hatlarının özelliklerine döndürebileceklerdir.

10. Sevk belgesini alamayanlar, sevk edildiği sınıflı okul/eğitim merkezlerine devam etmeyenler veya seyahat süresi dışında sınıflı okul/eğitim merkezlerine devam edenler için tarama süreci gerçekleştirilecektir. sevk belgesini almalarına rağmen kendilerine verilmiştir.

11. Bu duyuru, 7179 sayılı Askere Alma Kanununun 27’nci maddesi uyarınca yükümlülere bildirim niteliğindedir.

12. Yükümlüler bu duyuru metnine https://msb.gov.tr/Askeralma internet sitesinden ve TRT teletext adresinden ulaşabileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu