Haber

Başkan Uysal, ‘Deprem bölgesinde tek elimiz var’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından belediyenin çalışmalarına katılan gönüllülerle iftarda bir araya geldi. Başkan Uysal yaptığı konuşmada, “Aklımız, fikrimiz, bir elimiz, ayağımız hep o bölgede. Şimdi konteyner kampüs oluşturma çalışmalarımız sürüyor.”

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen çifte deprem felaketinin ardından belediyenin çalışmalarına gönülden katılan Belediye Başkanı Uysal ve eşi Ümran Uysal, mahalle sakinleri ve belediye çalışanları ile birlikte iftar yemeğine geldi. Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) düzenlenen iftara, yardım çalışmalarına katılan yabancı uyruklular da katıldı.

“Maalesef yüreğimiz yandı, yüreğimiz kırıldı” diyerek sözlerine başlayan Önder Uysal, Ülkemizin bir bölgesinde meydana gelen deprem felaketinden dolayı aklımız, düşüncemiz, bir elimiz, ayağımız hep o bölgede. Vatanım” diyerek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi. .

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak depremden etkilenen 5 ilde çalışmalar yürütürken bir yandan da Antalya’ya gelen depremzedeler için ücretsiz mağazalar oluşturduklarını kaydetti. Bu mağazalar aracılığıyla 80 bin depremzedenin acil ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Lider Uysal, Hatay’da gönüllerin oluşturduğu ve belediyenin her türlü lojistiğinin sağlandığı bir mutfağın halen çalıştığını belirtti. Başkan Uysal, “Şimdi konteyner kampüs oluşturmak için çalışıyoruz. Bu bizim için çok ciddi bir uğraş alanı olmaya devam edecek.” Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından ASSİM’de oruçlar dualar eşliğinde açıldı. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu