Haber

CHP Grup Başkanvekili Köksal: ‘5 Vatandaşımızı Kaybettik’

CHP Küme Başkan Yardımcısı Burcu Köksal, patlamanın meydana geldiği Elmadağ’daki fabrikada incelemelerde bulunarak, “Ülkemizin 5 evladını kaybettik. Arkamızda gözü yaşlı eşler, anneler, kardeşler, çocuklar var. Ülke olarak yüreğimiz yandı. Bu konunun takipçisi olacağız.” söz konusu.

Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki Makine ve Kimya Endüstrisine (MKE) ait Roket ve Patlayıcı Fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından bölgeye gelen Köksal, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Fabrikada sabah saatlerinde patlamanın meydana geldiğini hatırlatan Köksal, “5 vatan evladımızı kaybettik. Arkamızda gözü yaşlı eşler, anneler, kardeşler, çocuklar var. Ülke olarak yüreğimiz yandı. Bu konunun takipçisi olacağız. .” dedi.

Beraberindeki heyet ile yetkililerden bilgi aldıklarını belirten Köksal, “Patlamanın nedenine ilişkin, olayla ilgili bir kusur veya ihmal olup olmadığına ilişkin tüm araştırmaların titizlikle yapılması gerektiğini belirttik.” terimini kullandı.

Olayın isimlendirilen sürecinin çalıştığını belirten Köksal, “Buna sebep olanların da cezalandırılması gerekiyor. Fabrika müdürünün iddiası, bu olayın eğitim sırasında yaşandığı yönünde. Bu iddiaların detaylı bir şekilde araştırılması gerekiyor.” değerlendirmesini yaptı.

Cenazeler Adli Tıp Kurumu’na götürüldü

Öte yandan patlamada şehit olan 5 çalışanın cenazeleri ise Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Şehit personelin cenazeleri, otopsinin ardından toprağa verilecek.

iscehisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu