Haber

Çocuk Meclisi Üyeleri İkinci Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis üyeleri toplantının akabinde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen çelenk merasimine katıldılar, akabinde Atatürk Evi’ni ziyaret ettiler.

Çocuk Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Yusuf Taha Topçu başkanlığında gerçekleştirildi.

Çocuk Meclisi Komisyon Gruplarının oluşturulması gündemiyle gerçekleştirilen toplantı sonunda Çevre ve Doğa Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Komisyonu ile Sağlık ve Spor Komisyonu’na yapılan oylama sonucunda üye seçimi gerçekleştirildi.

Yapılan seçim sonucunda, Şeyma Bayrak, Mısra Ada Berber, Yusuf Taha Topçu ve Berfin Ertan Etraf ve Tabiat Komitesi, Kerem Dinç, Sarp Çorbacı, Özgür Cenk Kayra Karadeniz ve Kubilay Kahraman Eğitim Komitesi, Zeynep Naz Üzüm, Arda Kaçan ve Cet Ali Gün Toplumsal ve Kültürel Faaliyetler Komitesi, Masal Güzelbağ, Mert Sinan Türkkan, Eda Işık Gençel ve Aras Ayyıldız ise Sıhhat ve Spor Komisyonu’nda görev aldılar.

Meclis toplantısının sona ermesinin ardından Çocuk Meclisi Başkanı Yusuf Taha Topçu ve Meclis Üyeleri, Atatürk Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma törenine katıldılar.

Çocuk Meclis Üyeleri Atatürk Evi’nde

Meclis üyeleri törenin ardından Çorlu Atatürk Evi’ni ziyaret ederek vazifelilerden bilgi aldılar. Burada açıklamada bulunan Meclis Lideri Yusuf Taha Topçu, “Bugün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul edişinin 94. yıl dönümü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü. Bizler Türk gençleri olarak, Ata’mızın unsur ve ihtilalleri ışığında sarsılmaz bir inanç ve azimle açtığı yolda, gösterdiği gayeye durmadan yürümeye devam edeceğiz. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O’nun ışığında karanlıklara meydan okuyarak etrafını aydınlatan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

Çocuk Meclisi Üyeleri Atatürk Konutu’nda gerçekleştirdikleri ziyaretin akabinde günün anısına hatıra fotoğrafı çekilirken eğitimlerine devam etmek üzere yine okullarına geri döndüler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu