Ekonomi

Devam eden makroekonomik istikrar

ANKARA (İGFA) –Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu ile görüşmeye geldi.

Toplantıda küresel ekonomik görünüm, Türkiye ekonomisi, bankacılıktaki son gelişmeler ve geleceğe yönelik beklentiler ele alındı.

Bankacılık sektörünün gündemindeki bahislere ilişkin görüş ve öneriler Yönetim Kurulu tarafından Bakan Şimşek’e sunuldu.

Toplantının ardından TBB Yürütme Konseyi Başkanı Alpaslan Çakar, Türkiye ekonomisinin gücüne ve geleceğine inandıklarını belirterek, 22 ülkeden yatırımcının yer aldığı bankacılık şubesinin imkanlarını rekabet çerçevesinde değerlendirmeye devam edeceklerini söyledi. , yenilikçilik ve sürdürülebilirlik ilkeleriyle, Türkiye için bir bedel yaratmak ve kalkınmanın finansmanını güçlendirmektir. .

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise makroekonomik istikrarın sağlam bir zeminde tesis edilmesi ve korunmasına, piyasaların ve finans sektörünün sağlıklı çalışmasına ve ekonomideki dayanıklılığın daha da artırılmasına verdiği değeri anlattı. şube, yatırıma, üretime, istihdama ve ihracata verdiği destek için sektöre teşekkür etti. daha fazlasını istedi Bölümün daha sağlıklı çalışması için gerekli adımların atılacağına değinen Şimşek, yeni dönem ekonomi politikasının öncelikleri ve hedeflerine ilişkin görüşlerini üyelerle paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu