Haber

Diyarbakır’da Bisiklet Tutkunları Trafik Kazalarında Hayatını Kaybedenler Anısına Bisiklet Tuttu

Diyarbakır’da bir araya gelen bisiklet tutkunları, bisiklet kullanırken trafik kazasında hayatını kaybedenler anısına pedal çevirdi, basın açıklaması yaptı.

Merkez Kayapınar ilçesi 75 Park’ta toplanan bisikletçi kümesinin adıyla ilgili basın açıklamasını okuyan Nurullah Saçaklı, geçtiğimiz günlerde İstanbul Kadıköy’de trafik kazası sonucu hayatını kaybeden bisikletçi Doğanay Güzelgün, hayatını kaybeden Ayser Büyükyıldız Van ve Diyarbakır’da işine giderken bir kamyonetin çarpması sonucu. Bisikletiyle seyir halindeyken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden basketbolcu Maharace Yasemin Buğdaycı’yı anmak için meydana geldiklerini de söyledi.

Bisikletlilerin trafikte ölümle sonuçlanan kazalara maruz kaldığına dikkat çeken Saçaklı, şunları kaydetti:

“Giderek artan iklim krizine karşı en iyi ulaşım aracı olan bisiklet, günümüzde cesaret verici olması gerekirken, artan kazalarla hem kullanıcı hem de halk için caydırıcı hale geliyor. Bu nedenle Karayolları Güvenliği Yüksek Kurulu önlem almalı” Artan bisiklet kazalarının önüne geçmek için vakit kaybetmeden kararlar alıyoruz.Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun bu konuda çalışmasını rica ediyoruz.”

Basın açıklamasının ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince alınan yol güvenliği eşliğinde bisiklet tutkunları merkez Yenişehir ilçesindeki Dağkapı Meydanı’na kadar pedal çevirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu