Haber

Erdoğan: CHP böyle siyaset yaptığı sürece iktidar yüzünü göremez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek anısına düzenlenen ’40 Yıl 40 Eser’ etkinliğine katıldı. Erdoğan, “Çok açık ve net söylüyorum ki CHP bu halde siyaset yaptığı müddetçe bu ülkede iktidar yüzü göremez. CHP kendini düzeltmediği, değiştirmediği ve milletin sesine kulak vermediği sürece bir daha asla iktidara gelemeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek anısına düzenlenen ’40 Yıl 40 Eser’ etkinliğine katıldı. Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “14 ve 28 Mayıs seçimlerini hem onun ömrünü adadığı efendinin davası hem de emeklerimiz açısından bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Ustaya göre 14 Mayıs 1950 seçimleriyle millet CHP’yi kafasına atmıştı. Milletimiz, tam 73 yıl sonra, 14 Mayıs’ta kaderin bir cilvesi olarak CHP zihniyetini başında istemediğini çok net bir şekilde ortaya koymuştur. Yarım kalan çalışmaları 28 Mayıs’ta tamamlayarak, görünen ve görünmeyen tüm destekçileriyle birlikte CHP ideolojisini sandığa gömdü. Bir daha hiçbir güç CHP’yi sandıktan çıkaramayacak” dedi.

SİYASİ Tükenmişliğin Danimarkalısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne CHP Genel Başkanı’nın koltuğunu korumak için söylediği iftiralar bunu değiştiremez, ne seçim yenilgisini örtmek için söylediği sözler ona bir fayda sağlayabilir, ne de kendisine karşı söylediği bitmez tükenmez sözlerle kendini kurtarabilir. taşrada yaşayan insanımızın sandıktan çıkan iradeye saygı duyacağına hala 500 liraya oylarını vatandaşa sattığını ima etmek siyasi tükenmişliktir. Siyasetin değil psikolojinin, son 13 yılda 12 seçim kaybetmiş birinin kabahati kendinde aramak yerine hala seçmeni suçlaması.Çünkü bu kişi artık manevi bir hadisedir.Milletim bunu sezdiği için gereğini yaptı. Çok açık ve net söylüyorum, CHP bu şekilde siyaset yaptığı sürece bu ülkede iktidar yüzünü göremez, CHP kendini düzeltmedikçe, değişmedikçe, milletin sesine kulak asmadıkça, bir daha asla iktidara gelemeyecek. Hele terör örgütleriyle omuz omuza yürüdükleri sürece bu millet terör örgütlerine oy vermez, vermeyecektir. Cumhuriyet kadar eski olduğunu savunan CHP’nin geldiğimiz noktada halkla, Cumhuriyetle ve halkla barışması gerekmektedir. CHP’nin milletle, milletin inanç değerleri ile milli iradeyle barışı ilan etmemesi halinde bütün atılımlarının siyasi hokkabazlıktan başka bir şey olmayacağını söyledi.

haber-kirikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu