Haber

Gazeteci Barış Pehlivan Tekrar Hapse Gireceğini Açıkladı!

Gazeteci Barış Pehlivan, 15 Ağustos’ta cezaevine gireceğini açıkladı. Pehlivan, avukatının karara itiraz ettiğini ancak kabul edilmediğini belirtti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, daha önce 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldığı ve 6 ay hapis yattıktan sonra tahliye olduğu davadan yeniden cezaevine gireceğini bugünkü yazısıyla duyurdu.

Barış Pehlivan, ‘denetimli serbestlik’ şartıyla tahliye şartlarından birinin de yargılanmamak olduğunu ancak hakkında açılan dava nedeniyle 8 ay hapis cezası aldığını ve 15 Ağustos’ta teslim olacağını belirtti.

Pehlivan, avukatlarının karara itiraz ettiğini ancak bu talebin reddedildiğini açıkladı. 31 Temmuz’da yayınlanan yazıdan yararlanmak için talepte bulunduklarını vurgulayan Pehlivan, Cumhuriyet’te Bakırköy İnfaz Hakimliği’nin vereceği sonuca göre cezaevine girip girmeyeceğinin netleşeceğini yazdı.

‘Gelecekse 5. kez cezaevinde olmak güzel!’

Pehlivan, sosyal medya hesabından cezaevine gireceğini şu sözlerle duyurdu:

Ben kimseyi öldürmedim. Hiç kimseye tecavüz etmedim. Hiç kimseye uyuşturucu satmadım. Bu büyük hataları yapmış olsaydım, utanç içinde yaşayamazdım ama iktidar bana özgürlük verirdi. Yeni yasa ile hükmü kesinleşen çok ağır kabahatler işleyenler cezaevinden salıverilebilirken, ben karara bağlanmamış bir dosyadan cezaevine atılıyorum. Hak ettiğim yazıdan yararlanamayacağım ve 8 ay açık cezaevine gireceğim anlaşılan. Eğer lehimde bir değişiklik olmazsa 15 Ağustos’ta cezaevine teslim olacağım. Eğer geliyorsa, 5. kez hapse girmek güzel!’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu