Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rize’deki toplu açılış töreninde konuştu. İfade

gençlik ve SporBakan Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin çağdaşı spor Tesisleri ve yatırımlarıyla bir spor ülkesi olma yolunda ilerlediğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a liderliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.” söz konusu.

Bakan Bak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Rize Merkez Kentsel Dönüşüm, Isırlık Tabiat Parkı, Müyesser Kart Huzurevi ve Cumhuriyet Caddesi Kentsel Dönüşüm Alanı’nda tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

Bak, “çay ve yağmurun başkenti” Rize’yle gurur duyduklarını söyledi.

Bakanlığın Rize’nin tüm ilçelerine spor salonları yaptığını belirten Bak, “Her yere yüzme havuzu, futbol sahası yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Türkiye bir spor ülkesi olma yolunda ilerliyor. Bunun liderliğindeyiz” Spordan gelen eski futbolcu Recep Tayyip Erdoğan, “Rize halkı olarak vatanımızın evladı ve sessiz kitlelerin sesi Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız.” dedi.

Bakan Bak, Rize’nin Recep Tayyip Erdoğan’a her zaman gerekli desteği verdiğini vurgulayarak, “31 Mart’ta yeniden sandıkları havaya uçurmaya hazır mıyız? Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte miyiz? Bundan sonra ‘Hayır’ diyoruz.” Gazze’deki alçak İsrail zulmüne, mazlumlara “Recep Tayyip Erdoğan’ın sesinin yanındayız.” dedi.

Rize’de 8 minderli Güreş Eğitim Merkezi yapıldığını, Çayeli’nde ise yeni spor salonunun yapılacağını belirten Bak, spor salonunun kısa sürede hizmete açılacağını söyledi.

Türkiye’nin Almanya’da düzenlenecek 2024 Avrupa Şampiyonası’na katılmayı hak ettiğini hatırlatan Bak, şöyle devam etti:

“Avrupa Şampiyonası Almanya’da olacak. Almanya’da Türklerle birlikte olacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 38 futbol sahası inşa ettik. Bunun sonucunda 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı İtalya, Türkiye ile birlikte düzenleyecek. Türkiye de zirvede” Modern spor tesislerine yapılan yatırımlarla spor ülkesi olma yolundaki öncülüğü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz.”

Bakın konuşmasını şöyle bitirdi: “Merak etmeyin kahramanım, zaman bizden yana. Dünya düşmanınız olsa da Rize sizden yana, Türkiye sizden yana. Recep Tayyip Erdoğan sonuna kadar” yolun.” Sözleriyle bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu