Haber

Gram Altın Düğünlerde de Rüya Olacak: Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Ulaştı

Jeopolitik gerilimlerin artmasıyla güvenli liman olarak değerlendirilen altının ons fiyatı, ABD tahvil faizlerindeki düşüşün etkisiyle yükselişini sürdürüyor. Gram altın, doların desteğini aşarak 1.804 TL ile tarihi zirvesine ulaştı.

İsrail-Filistin çatışmasındaki risklerin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılsa da altın, ABD tahvil faizlerindeki düşüşün etkisiyle yükselişini sürdürüyor.

Ons altın pazartesi günü 1.997 dolar ile 2.000 dolar sınırına ulaşırken, dün 1.964 dolara gerileyerek günü 1.972 dolardan tamamladı.

Bugün primli olan ons altın, 1.980 dolara kadar yükselerek en düşük seviyesi olan 1.970 dolara kadar geriledi. Gün ortasına doğru sınırlı bir yükselişle 1.974 dolardan işlem görüyor.

Uzmanlar, Orta Doğu’dan gelen haberlerin altın talebini etkileyeceğini ve yönünün değişebileceğini belirtirken, tahvil piyasalarındaki hareketler de yakından takip ediliyor.

Ülkede dolardan da etkilenen altının gram fiyatı, artışların etkisiyle tarihi zirvesi olan 1.804 liraya ulaşarak rekor kırdı. Gram altın fiyatı 1.784 liradan işlem görmeye devam ederken, serbest piyasada altın 1.842 liradan, çeyrek altın 2.945 liradan, Cumhuriyet altını ise 12.200 liradan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu