Haber

İçişlerinden ‘Cephe’ Operasyonu: 237 gözaltı

ANKARA (İGFA) –İçişleri Bakanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ve İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda yaklaşık 6 aydır yürütülen planlı çalışmalarla yüzlerce vatandaşı mağdur eden ve devlete milyonlarca lira zarar veren mali suç örgütlerine yönelik operasyon düzenledi. KOM Başkanlığı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Mali Kabahat Örgütlerine karşı 47 ilde 490 kişiye yönelik ‘Paravan’ operasyonu düzenlendiğini duyurdu. Bakan Yerlikaya, şu ana kadar 237 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

https://twitter.com/AliYerlikaya/status/1668516129831092227

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar sonucunda; Mali Suçlar kapsamında 47 ilde Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Parada Sahtecilik, İhale Yolsuzluğu, Vergi Etik Kurallarına Muhalefet, Sınav Usulsüzlüğü (6114) suçlarını işlediği belirlenen 490 kişi SKM), Tefecilik (Klasik ve Posta Tefecilik) saatlerinde olduğu belirtildi.

Operasyonlarda 237 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı, zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca, 3 şarjör, 102 mermi, farklı kişiler adına düzenlenen 9 özürlü sağlık raporu, Geçersiz sayılan çok sayıda altın ve ziynet eşyası, Ayrıca çeşitli belgeler. yakalandığı kaydedildi.

Cephe Harekatı’nın tüm hızıyla devam ettiği belirtilen açıklamada, “Önceliğimiz devletimizin ve vatandaşlarımızın menfaatleridir. Suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

haber-altinova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu