Haber

İsrail Arama Kurtarma Ekipleri Şimdiye Kadar Enkazdan 17 Kişiyi Kurtardı

İsrail Büyükelçiliği Misyon Başkan Yardımcısı Nadav Markman, “4 günden kısa bir süre içinde 17 kişi sahada İsrail ekipleri tarafından enkazdan kurtarıldı. Yaklaşık 400 İsrail ekibi kesintisiz çalışıyor. 150 tondan fazla yük var.” İsrail’den Türkiye’nin güneyine 1,5 milyon insani yardım malzemesi ulaştı ve daha fazlası gelmeye devam edecek” dedi.

6 Şubat’ta Türkiye ve Suriye’de binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı depremin ardından İsrail, arama kurtarma ekipleri de dahil olmak üzere Türkiye’ye yardımda bulundu. İsrail Büyükelçiliği Misyon Başkan Yardımcısı Nadav Markman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail arama kurtarma ekiplerinin şu ana kadar enkazdan 17 kişiyi kurtardığını söyledi. Markman’ın açıklaması şöyle:

“4 günden kısa bir sürede 17 kişi İsrail ekipleri tarafından sahada enkazdan kurtarıldı. Yaklaşık 400 İsrail ekibi aralıksız çalışıyor. İsrail’den Türkiye’nin güneyine 150 tondan fazla insani yardım malzemesi ulaştı ve çok sayıda insani yardım malzemesi ulaştı. devamı gelmeye devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu