Haber

İstanbul’da Hırsızlık Şebekesine Operasyon: 10 Milyon Liralık Hırsızlık

İSTANBUL’da ev ve iş yerlerinden otomobil çalan şebekeye operasyon düzenlendi. Zanlıların Bahçeşehir’de 12 dakikalık boğuşmanın ardından girdikleri kuyumcudaki soygun güvenlik kameralarına yansıdı. 3 zanlının hırsızlıklarının 10 milyon lirayı bulduğu belirtildi. Başakşehir, Esenyurt ve Büyükçekmece’de 12-21 Temmuz tarihleri ​​arasında meydana gelen hırsızlık olayları hakkında soruşturma açıldı. Hırsızlık büro amirleri, organize bir şekilde hırsızlık yaptığı tespit edilen zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

MÜCEVHERDEKİ HIRSIZLIĞI GÜVENLİK KAMERALARI KAYDETTİ

Bahçeşehir’de bir kuyumcuyu soyan zanlıların güvenlik kameralarına yansıdığı belirlendi.

Görüntülerde, sabah 04.52 sıralarında kuyumcuya gelen hırsızların ellerindeki levye ile yaklaşık 12 dakika uğraştıktan sonra içeri girmeyi başardıkları görüldü. Kuyumcunun güvenlik kameralarına yansıyan zanlıların vitrindeki altınları ve ziynet eşyalarını yanlarında getirdikleri çantalara birkaç dakikada doldurduğu, çalacak bir şey kalmayınca hızla kaçtıkları görüldü. sahne.

HEMEN 7 ADRESTE OPERASYON Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Cumhuriyet savcılığından aldıkları izinle zanlıları yakalamak için harekete geçti. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü ve Küçükçekmece’de belirlenen 7 adrese baskın düzenlendi. Yapılan operasyonlarda olayları gerçekleştirdikleri belirlenen Ömer Y. (23), Mükail K. (25) ve Muhammet O. (19) polis ekiplerince yakalandı. . Baskın yapılan evlerde yapılan aramada kurusıkıdan yapılmış tabanca ile çok sayıda mermi ele geçirildi.

Hırsızlık Büro Amirliğine getirilen zanlılardan Mükail K.’nin daha önce 27, Ömer Y.’nin 12 ve Muhammet O.’nun 20 hata kaydının olduğu belirlendi. Polisin yaptığı çalışmada, zanlıların 4’ü oto hırsızlığı, 5’i iş yerinden hırsızlık ve 1’i konuttan olmak üzere toplam 10 olay işledikleri belirlendi. Zanlıların toplam 10 milyon TL’ye mal olduğu öğrenildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 zanlı adliyeye sevk edilirken çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

– İstanbulkarapurcekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu