İş

Kavak OSB’ye “İnsan Kaynakları Ofisi”

Samsun Kavak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bünyesinde “İnsan Kaynakları Ofisi” kuruldu.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun’da bir ilke imza attıklarını ve Kavak Organize Sanayi Bölgesi’nde İnsan Kaynakları Ofisi’ni kurduklarını açıkladı. Vali Dağlı, “Kavak ilçemizde bu çalışmayı başlatıyoruz” derken, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “İş arayan firmalarımız ile iş arayan kardeşlerimiz artık çok daha hızlı buluşacak” dedi.

Kavak OSB’de Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ve Kaymakam Faruk Atar’ın katıldığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, gerçekleştirdikleri yapılanmayla Samsun’da bir ilki oluşturduklarını belirtti. Vali Dağlı, “Samsun’da ilk kez Kavak OSB’de İnsan Kaynakları Ofisi oluşturduk. Burada görev yapan arkadaşlarımız, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tüm yatırımcı ve sanayicilerin iş gücü taleplerini alıp, çalışmak isteyen işçilerimizle birleştirecekler. Aslında Kavak’ta çok büyük bir talep olduğunu görüyoruz.Bu anlamda ilçemizde böyle bir oluşuma ihtiyaç vardı ve Samsun’da ilk kez Kavak OSB’de başladık. Kavak’ın işgücüne yani elemana ihtiyacı var. Biz onların işini kolaylaştırmak için böyle bir oluşum yaptık. Sanayicimize ve çalışmak isteyen vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

“İlanla işçi arıyorduk”

Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak’ta artan yatırımlar nedeniyle sanayicinin zaman zaman işçi bulmakta zorlandığını belirterek, “Kavak’ta sanayi yatırımları sürekli artıyor. Gelişen bu yapıda tesislerimiz zaman zaman işçi bulmakta güçlük çekiyor. , biz de belediye hoparlörümüzden yaptığımız anonslarla onlara yardımcı olmaya çalışıyorduk Samsun Valimizin başkanlığında yaptığımız toplantıda Kavak OSB’de böyle bir oluşum oluşturma kararı aldık. sanayicilerimizi sistemli bir şekilde ziyaret etmek olacak.İş arayan vatandaşlarımızla buluşup emek taleplerini almalarını sağlayacak.Sanayicilerimize ve iş arayan kardeşlerimize çok faydalı olacak bir proje.Hayırlı olsun.” kelimeleri kullandı. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu