Haber

Kılıçdaroğlu, Adıyaman’daki mezarlığa karanfil bıraktı

ADIYAMAN –Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bayramın ilk gününü Maraş merkezli depremlerin yıkıma yol açtığı Adıyaman’da geçiriyor.

Kılıçdaroğlu’nun kente gelişinden önce Adıyaman Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, kentin çeşitli noktalarına “Söz veriyorum 85 milyonun başkanı olacağım” ve “Adıyaman hakkını alacak” pankartları astı.

MEZARLIKTA BIRAKILMIŞ GİYSİLER

Sabah saatlerinde Adıyaman Havalimanı’nda partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu’nun ilk durağı Adıyaman Belediye Mezarlığı oldu.

Kılıçdaroğlu, Maraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin mezarlarına karanfiller bıraktı.

Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman’daki ikinci durağı ise 75. Yıl Koşu Parkı alanı oldu. Tatil programına Gölbaşı ilçesinde çadır ziyareti ile devam eden Kılıçdaroğlu, ardından Besni ilçesinde otobüste halkı ve esnafı selamlayarak Sahabe Safvan Bin Muattal türbesini ziyaret edecek.

2 Mart 2017 ve 24 Nisan 2018 tarihlerinde merkez üssü Adıyaman’ın Samsat ilçesi olan ve deprem sonrası evleri teslim edilmeyen ve 2017’den beri konteynerlerde yaşayanları ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu, programını halk mitingi ile sonlandıracak. Kahta ilçesinde yapılacak.

kavak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu