Haber

Kremlin: Putin’in Türkiye ziyaretinin tarihi bilinmiyor

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye ziyaretinin tarihinin henüz belirlenmediğini ancak hazırlıkların sürdüğünü söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretinin ne zaman gerçekleşeceği henüz belli olmazken Kremlin’den olası tarihlere ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Sputnik’in haberine göre, basın toplantısında gazetecilerin konuyla ilgili sorularını alan Kremlin Sözcüsü Peskov, “Tarih henüz belirlenmedi. Aslında ziyaretle ilgili her şey konuşuldu, anlaşıldığı üzere hazırlıklar sürüyor” yapılıyor. Bekliyoruz.” Peskov, Rusya’daki seçim süreci ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun programı dikkate alınarak ziyaret tarihi belirlendiğinde Moskova ve Ankara’nın bunu açıklayacağını söyledi. Putin’in Türkiye ziyaretinin ertelenmesine ilişkin daha önce açıklama yapan Peskov, “Hayır, ziyaretin ertelendiğini teyit edemem. Herhangi bir tarih açıklanmadı.”

‘CARLSON’LA RÖPORTAJ BÜYÜK YANSIMA YARATTI’

Basın toplantısında Amerikalı sunucu Tucker Carlson’un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova’da yaptığı röportaj da gündeme getirildi. Carlson’un gazeteci kimliğinin ve Putin’le röportaj için Rusya’ya gitmesinin hem ABD’de hem de Rusya’da büyük yankı uyandıran bir olay olduğunu kaydeden Peskov, “Bunun beklenen bir röportaj olduğu açık. Okunan ve analiz edilenler ortada. Bu röportajın süresi sadece bir günle sınırlı kalmayacak.” Peskov, Putin’in her röportajının, özellikle de yabancı basına verdiği röportajların çok önemli bir gelişme olduğunun altını çizdi.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

balyahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu