Teknoloji

Reddit’e TikTok Benzeri Özellik Geliyor

Kısa görsel formatıyla devrim yaratan Çin merkezli TikTok, birçok sosyal medya platformunda emsal özellikleri görmemizi sağladı. Instagram’ın Reels hizmeti ve YouTube’un Shorts hizmeti bunlara en iyi örnektir. Şimdi mesela başka bir dev platformdan bir atılım geldi.

Reddit bugün yaptığı açıklama ile platformu kullanıma açtı. TikTok benzeri bir akım duyurdu. Önümüzdeki haftalarda kullanıcıların hizmetine sunulacağı belirtilen yeni özellik, yazı ve resimli paylaşımların birbirinden ayrılmasını sağlayacak.

Özellik şöyle görünecek

Özelliği biraz daha açarsak Reddit’te yeni bir ‘ Kol saati’akışla birlikte sadece görsellerle departman eklendi. ‘Oku’ olarak adlandırılacak bir diğer bölümde ise metin içeren paylaşımlar olacak.

TikTok’u anımsatan yeni yayın, kullanıcılar abone oldu alt dizinlerden ve önerilerden gelen gönderileri içerecektir. Reddit, şu anda split-stream özelliğini test ettiğini ve kullanıcıların nasıl yanıt vermek istediğini belirterek, bunu önümüzdeki birkaç hafta içinde herkese ulaştırmak istediğini belirtiyor.

Uygulamanın sol üst kısmında yer alan bölümlere yeni özellik gelecek. Burada normalde “Ana Sayfa”, “Popüler”, “Haberler”, “En Son” gibi farklı gönderi grupları bulunur. Bugün yapılan açıklama ile buraya “İzle” anlamına gelen “İzle” ve “oku” anlamına gelen “Oku” ekleneceği görüldü.

Reddit, uygulamasını kolaylaştırmaya çalışıyor

Yeni değişiklikler, Reddit’in video içeriğine odaklanmaya başladığını gösteriyor. Şirket yöneticilerinden Pali Bhat, kullanıcıların görsel içeriklere ayrılmış bir bölüm oluşturmasının faydalı olabileceğini söylerken, tepkilerin de artacağını belirtiyor.

Ayrıca bu atılımlar Reddit’in uygulamasını daha basitleştirme ve daha fazla kullanıcı kazanma çabalarını azaltmak. Yüz milyonlarca kullanıcıya sahip olan platform, karmaşık görünümlü arayüzü nedeniyle eleştirildiği için kullanım kolaylığı getirmeye çalışıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu