Haber

Şentop’tan Akşener’e boş kova tepki: Gösteriş için de olsa eylemi kınıyorum

ANKARA –FINE Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis’teki kümelenme toplantısında yaptığı konuşmada, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik silahlı saldırıya tepki göstererek kürsüden boş kovanlar fırlattı.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Akşener’in adını anmadan, “Bugün bir grup toplantısında bir Genel Başkanın kürsüden elindeki kurşunları kürsüden atarak iletmek istediği mesaj, millet iradesine büyük bir saygısızlıktır” sözleriyle açıklama yaptı. millet.”

‘HERKESİ MECLİS’İN ONURUNA GÖRE HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYORUM’

Akşener’in tepkisini “gösteri amaçlı” olarak nitelendiren Meclis Başkanı Şentop, “Her ne amaçla olursa olsun, hangi bağlamda ve ne şekilde olursa olsun dikkat çekmek, milli iradenin kalbi, milletin beşiği olan Gazi Meclisi, milletin koltuğudur. söz ve fikirlerin yeri mermi ve silahın değil.Gazi Meclisi mekanları darbe dönemleri dışında mermi ve silah yeri olmamıştır,olmayacaktır.Gösteri amaçlı da olsa eylemi esefle kınıyorum. “

Herkesi “Meclisin haysiyetine yakışır şekilde hareket etmeye” davet eden Mustafa Şentop, şöyle devam etti:

“Her türlü toplumsal sorunun çözümleme yolu olan siyasette ve siyasetin kalbi olan Meclis’te şiddet aracı olan bir nesne propaganda yapılmak üzere kamuoyuna teşhir edilmekte; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ekranlarda ve hatlarda ‘kurşun’ kavramıyla yan yana getirilmesi her şeyden önce siyasete ve Meclis’e büyük zarar veriyor. Bu noktada en büyük hassasiyeti göstermesi gereken elbette milletvekillerimiz ve siyasi partilerimizin genel başkanlarıdır. Özellikle seçimlerin yaklaştığı bu hassas dönemde herkesi Meclisin onuruna yakışır şekilde hareket etmeye davet ediyorum.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu