Haber

Taksim bombacısına yardım eden iki şüpheli daha tutuklandı

Polis gruplarının Taksim’deki bombalı saldırıya ilişkin soruşturması devam ederken, saldırıda parmağı olan kişilerle ilgili tutuklama haberleri gelmeye devam ediyor.Soruşturma kapsamında terörist Ahlam Albashır ve firari şüpheli Bilal Hassan’ın yasa dışı yollardan Hatay’dan Türkiye’ye girişlerini sağladıkları teziyle gözaltına alınan şüpheliler Süleyman G. ve Tareq A, emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

NÖBETÇİ MAHKEME’YE SEVK EDİLDİLER

Savcılıkça sözleri alınan iki kuşkulu, tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderildi. Kuşkulu Süleyman G. hakimlikteki tabirinde, emniyet ve savcılıktaki beyanlarını tekrar ettiğini belirterek, suçlamaları kabul etmedi. Tareq A. ise tabirinde, kaçakçılık yaptığını söyleyerek, “Kaçak olarak Türkiye’ye giren mülteci şahısları belli bir noktadan, belli bir noktaya taşırım. Olayların bu noktaya geleceğini hiç düşünemedim.” dedi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Hakimlik iki şüphelinin “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma”, “nitelikli adam öldürme” ve “göçmen kaçakçılığı” kabahatlerinden tutuklanmasına karar verdi.

5’İNİN EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Kararda, şüpheli Tareq A’nın Taksim’deki bombalı saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashır ve firari Bilal Hassan’ı araçla teslim alıp Antakya’dan Ceyhan’a götürdüğünü, bunu kendisine teklif eden kuşkulu Süleyman G’nin de eskortluk yaptığına ilişkin beyanları olduğu vurgulandı.

Öte yandan, soruşturma kapsamında terörist Ahlam Albashır ve firari şüpheli Bilal Hassan’ın yasa dışı yollarla Türkiye’ye geçmesine yardım ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan şüphelilerden birinin serbest bırakıldığı, 5’inin ise emniyetteki süreçlerinin sürdüğü öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu