Haber

TFF’nin 2023-2024 sezonu öncesi hakemlere yönelik düzenlediği seminer tamamlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından 2023-2024 dönemi öncesi hakemlere yönelik düzenlenen yaz semineri İstanbul’da tamamlandı.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Riva’da düzenlenen seminere Süper Lig ve 1. Lig hakem gruplarının yanı sıra gözlemci, yardımcı hakemler, VAR hakemleri, FIFA kadın hakemler ve Kıbrıs Süper Ligi’nden 2 hakem ve yönetici katıldı.

TFF ve UEFA profesyonellerinin de yer aldığı seminerin açılışına TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, TFF Onursal Lideri Şenes Erzik, A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, yönetim kurulu üyeleri, konsey liderleri ve genel sekreter katıldı.

Seminere MHK Lideri Ahmet İbanoğlu ile heyet üyeleri, hakem akademisi ve milli antrenörler de tam kadro katıldı.

Eğitimlerde; TFF Hakem ve Antrenman Danışmanı Hugh Dallas, TFF VAR Danışmanı Pawel Gil ve uzun süredir FIFA Seçkin Yardımcı Hakem Yardımcısı Tarık Ongun katılımcılara teknik bilgiler verirken, UEFA Fitness Yöneticisi Werner Helsen ve MHK Fiziksel Gelişim ile uyum içinde hakemlere atletik testler verildi. Birim. Ayrıca UEFA’nın yeni uygulamaya koyduğu ağır fiziksel aktivite sonrası karar verme çalışmaları yapıldı.

Süper Lig kümesindeki VAR ekibi ile MHK ve VAR Danışmanı Pawel Gil, VAR Merkezi’nde sezon öncesi simülasyon çalışmalarını gerçekleştirdi.

Seminer, MHK Başkanı İbanoğlu’nun konuşmasıyla sona erdi.

haber-mihalgazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu