Haber

Turhan Çömez: 13-14 yaşındaki çocukları barlara götürüyorlardı, bazıları hamile kaldı

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Turhan Çömez, 2006 yılında İstanbul Bahçelievler Anaokulu’nda çocuklara yönelik istismar olaylarını anlattı. İhbar üzerine anaokuluna gittiğini belirten Çömez, “13-14 yaş arası çocuklar gece Taksim’deki barlara götürülüyordu. bazıları hamile kaldı.”

TELE1’de ‘Açıkça’ya konuk olan Turhan ÇömezMilletvekili olduğu dönemde Bahçelievler Anaokulu ve eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş (Çubukçu) hakkında tartışmalar yaptı.

SÜREÇ: DURUMU BİLDİRDİM

2006 yılında milletvekiliyken İstanbul Bahçelievler Anaokulu’ndan gelen ihbar üzerine kurumun müdür yardımcısı ile görüştüğünü belirten Çömez, “Akşam 9’da yurda gittik. Çocuklar, o gece nöbetçilerle görüştüm. 33 kız o gece yurtta yoktu. Çocuklar, “Bazı yapılar gelip arkadaşlarımızı yurttan alıyor. İstanbul’daki gece kulüplerine götürüyorlar.” “13-14 yaş arası çocuklar. Bazen sabah geliyorlar, bazen gelmiyorlar. Uyuşturucunun gece kullanıldığını söylediler. Korkunç bir tabloydu.”

Durumu bir rapor halinde Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan sorumlu Devlet Bakanı Nimet Baş’a (Çubukçu) ilettiğini belirten Çömez, konunun ele alınacağı sözüne rağmen kurum müdürünün görevden alındığını bildirdi. Ertesi gün görev ve konu ele alınmaya çalışıldı.

Çömez, bu çocukların bir kısmının küçük yaşta anne olduğunu sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu