Ekonomi

Türkiye Perakendeciler Federasyonu deprem bölgesinde desteğini sürdürüyor

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelere yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’ndan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, olayın hemen ardından yetkili makamlardan alınan bilgiler doğrultusunda bölgeye acil ve temel ihtiyaç malzemelerinin taşındığını belirtti. deprem felaketi.

Depremin ardından federasyon olarak Türkiye çapındaki 14 perakendeci birliği ve yerel marketin katılımıyla yardım kampanyası başlattıklarını belirten Valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, muhtarlıklar, AFAD ve Kızılay koordinasyonunda, temel gıda ürünleri, bebek bezi, bebek maması, eldiven 8 Şubat’tan itibaren dağıtım merkezlerine gönderilecek.Bere, bere ve battaniyeden oluşan acil durum malzemelerini taşıyan tırlarımızı teslim ettik.” sözlerini kullandı.

Bölgedeki ihtiyaçları yerinde tespit etmek ve bundan sonraki süreçte alınacak önlemleri belirlemek amacıyla TPF yönetim kurulu üyeleriyle birlikte afet bölgesine gittiklerini belirtti.

“Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Nurdağı ve Islahiye’yi ziyaret ederek yetkili makamlarla toplantılar yaptık. TPF olarak yetkili kurumlarla iletişim halindeyiz, bölgedeki temel gıda ürünlerini karşılamak için etkin bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bölge genelinde vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için Acil ihtiyaçlar için bugüne kadar 250 TIR’ı ulaştırdık Acil ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra yerel zincirler olarak kendi içimizde de nakit yardım kampanyası başlattık. tırlarla 14-15 maddeden oluşan gıda kolilerini federasyonumuz, derneklerimiz ve yerel zincir market üyelerimizle birlikte ülkemizin ve vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu