Haber

Adalarda Elektrikli Toplu Taşıma Araçlarının Yönetiminden Sorumlu Kadınlar

Büyük adaVe heybeliada Türkiye’de faaliyet gösteren 30 adet elektrikli toplu taşıma aracının işletme ve idaresinden iki kadın denetçi sorumluydu. Adalar’da elektrikli araç şoförü olarak göreve başlayan Yaprak Dağ ve Hilal Gemicioğlu, her gün 30 aracın hazırlık, bakım ve onarım çalışmalarına 30 şoförün uyumunu sağlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan açıklamaya göre, İETT tarihinin ilk kadın saha sorumlusu ocak ayında Sancaktepe’de göreve başladı. Ayrıca Büyükada ve heybeliada 2 kadın saha sorumlusu göreve başlamıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi güvencesiyle son 1 yılda 1.841 şoförü taşeron firmadan alan İETT, kurumda çalışan kadın şoför sayısını 115’e çıkardı.

ELEKTRİKLİ ARAÇ SÜRÜŞÜNDEN İDAREYE

İETT’nin Büyükada’da Saha Sorumlusu olan Yaprak Dağ, Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü mezunudur. 2020 yılında İETT ailesine katıldı. Yaklaşık 3 yıl Adalar’da elektrikli araç şoförü olarak çalıştı. Heybeliada’da İETT Saha Sorumlusu olan Hilal Gemicioğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümü mezunudur. 2021 yılında İETT ailesine katıldı. Adalar’da elektrikli araç şoförü olarak da görev yaptı.

30 ARAÇ VE SÜRÜCÜDEN SORUMLU OLACAKLAR

Her iki kadın saha amiri de Adalar bölgesinde her gün 30 aracın hazırlanması, bakımı ve onarımından ve 30 şoförün koordinasyonundan sorumlu olacak.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu