Teknoloji

Alone in the Dark Çıkış Tarihi Açıklandı

Uzun bir süredir sessiz kalan The Alone in the Dark serisi bu yıl yeni bir oyunla geri dönüş yapacak. PC ve yeni nesil konsollar için geliştirilen oyun için hem Alone in the Dark çıkış tarihi bugün erken saatlerde özel bir yayınla netlik kazandı hem de tanıtım bölümü ücretsiz olarak yayınlandı.


İlginizi çekebilir:  Assassin’s Creed Mirage’ın Çıkış Tarihi Açıklandı


Yaklaşık on bir dakika süren yayında oyundan çeşitli oynanış bölümleriyle geliştirici yorumları sunulurken, başrolleri oynayan Jodie Comer (Emily Hartwood) ve David Harbour (Edward Carnby) da değerlendirmelerde bulunuyor.

Alone in the Dark’ın vizyon tarihi ne zaman?

Pieces Interactive tarafından geliştirilen ve THQ Nordic tarafından yayınlanan Alone in the Dark, yayın sırasında verilen bilgilere göre PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkacak. 25 Ekim 2023 satışa sunulacak. Şu anda ön siparişe açık olmasa da oyunun açılış bölümünü PlayStation, Steam ve Xbox mağazalarından indirip oynayabileceksiniz.

Prologue olarak nitelendirilen bu bölümde senaryonun ilerleyen bölümlerinde karşımıza çıkacak olan Grace Saunders rolünü oynayacağız ve bir mektup göndermeye çalışacağız. Bu mektup muhtemelen Emily isimli karakterimize ulaşacak ve oyunun asıl bölümü bu şekilde başlayacak. Ancak bunun için Ekim ayına kadar beklememiz gerekiyor.

Bizi tekrar Derceto malikanesine götürecek olan oyunun hikayesi, kayıp amcasını aramak için yola çıkan Emily Hartwood ve yardım istediği özel dedektif Edward Carnby etrafında dönecek. Derceto konağına gelen ikili, çok geçmeden garip sakinler, kabus gibi dünyalara açılan kapılar ve tehlikeli yaratıklarla karşı karşıya gelecek ve kendilerini bir iblisin ve destekçilerinin yükselişe geçtiği bir entrikanın ortasında bulacaklardır.

Oyun, benzetme, çatışma, bulmaca ve keşif ile klasik bir gerilim deneyimi sunacak, ancak Amnesia ve SOMA yazarı Mikael Hedberg’in orijinal bir öyküsünü içerecek, aynı zamanda orijinal üçlemeden tanıdık karakterleri ve yerleri geri getirecek. Hem Edward hem de Emily olarak oynayacağız ve farklı yerleri, orta sahneleri ve sırları farklı açılardan görebileceğiz.

iskenderun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu