Ekonomi

Bank of America, Vision Pro Akıllı Telefon İncelemesinin Ardından Apple İçin İyimserliğini Sürdürüyor

Elma (NASDAQ: AAPL) Vision Pro akıllı telefonunu kapsamlı bir şekilde değerlendirdikten sonra Bank of America’daki finansal analistler, şirketin hisselerini satın alma teklifini doğruladılar.

Akıllı telefonun genel incelemesi oldukça olumlu.

“Üç boyutlu hesaplamanın yenilikçi doğası önemli bir özelliktir ve zamanla yazılım geliştiricilerin pratik kullanımlarını genişletecek çok sayıda uygulama tasarlamasını bekliyoruz.”

Ancak analistler, birçok ürünün ilk piyasaya sürülmesinde karşılaşılan ortak sorunların, özellikle ağırlık ve pil ömrü konusunda Vision Pro’da da mevcut olduğunu gözlemledi.

Bank of America’nın mali analistlerine göre Vision Pro akıllı telefon, önümüzdeki beş yıl içinde Apple’ın hisse başına kazancına (EPS) 46 sent daha katkıda bulunma kapasitesine sahip. Ayrıca işletim sistemi tabanlı uygulamalar hisse başına kazanca 22 ila 43 sent arasında katkı sağlayabiliyor.

“Özetle hesaplamalarımız Vision Pro’nun önümüzdeki beş yıl içinde hisse başına kazanca 68 ila 89 sent arasında katkıda bulunabileceğini gösteriyor.
önümüzdeki beş yıl. Çok yıllık iPhone satış döngüsü nedeniyle Apple hisselerinin satın alınmasını desteklemeye devam ediyoruz
“Yeni nesil yapay zeka, hizmetlerdeki güçlü büyüme ve artan kar marjları ile destekleniyor.”

Bank of America’nın finansal analistleri, Vision Pro’nun cazip özelliklerinden yararlanarak farklı deneyimler sunan uygulamaların büyük talep göreceğini iddia ediyor. Bu tür uygulamalar, canlı spor veya müzik etkinliklerine, gelişmiş görüntülü görüşmelere ve simüle edilmiş bir ortamda dijital bir antrenörle özelleştirilmiş fitness seanslarına özel erişim sunabilir.

Aynı zamanda Netflix, YouTube ve Spotify gibi şirketler de şu an için Vision Pro’ya özel bir yazılım geliştirmeyi planlamadıklarını belirtti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu