Haber

“Brother Fist”te hedefleri doğru şekilde vur

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ve iki ordu komutanlığının katıldığı “Kardeş Yumruk” Azerbaycan-Türkiye Ortak Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü’nde hedefler isabetle vuruldu. .

Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan’ın eşlik ettiği Pirekeşkul Tatbikat Alanı’na geldi.

Azerbaycan Savunma Bakanı General Hasanov’un eşlik ettiği Bakan Akar, tatbikat alanına gelişinde tören timini selamladı.

Tatbikata ilişkin bilgi alan Bakanlar Akar ve Hasanov, komutanlarıyla birlikte seyir yerine gitti.

Tatbikata özel hazırlanan ve üzerinde “Kardeş Yumruk” yazan şapkalar takan Akar ve Hasanov, tatbikata katılan birlik komutanlarıyla video konferans yoluyla görüştü.

Toplantının sonunda tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü bölümü iki bakanın başarısıyla başladı.

Topçu bataryalarından hedeflere basınç atışı

Soğuk ve karlı havada düzenlenen etkinlikler kapsamında, belirlenen amaçlara yönelik olarak topçu bataryalarına basınçlı atışlar gerçekleştirildi. Hedefleri tam isabetle vurduktan sonra tank atışlarına geçildi. T-72 ve T-90 tanklarının hedeflerinin imha edilmesinin ardından top bataryaları ile ikinci kez basınçlı atışlar yapıldı ve zırhlı birlik saldırılarına başlandı.

Yaralıların helikopterle tahliyesi, nehir geçiş operasyonu ve topçu bataryalarının yer değiştirmesinin de gerçekleştirildiği “Kardeş Yumruk” Azerbaycan-Türkiye Ortak Tatbikatı, havadan yakın hava takviyesi altındaki komandolarla tamamlandı. kuvvet unsurları, senaryo kapsamında belirlenen hedefleri tek tek ele geçirmektedir.

Faaliyet sonu değerlendirme toplantısı

Başarılı işçiye ödüllerini veren Bakanlar Akar ve Hasanov, daha sonra tatbikata katılan birliklere video konferans yoluyla hitap etti.

Milli Savunma Bakanı Akar ve Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov, zorlu hava ve arazi koşullarında başarıyla gerçekleştirilen tatbikata katılan birlikleri tebrik ederek, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ve Azerbaycan’ın katılımıyla faaliyet sonu değerlendirme toplantısına katıldı. Silahlı Kuvvetler komuta seviyesi.

20 Kasım’da başlayan “Kardeş Yumruk” Azerbaycan-Türkiye Ortak Tatbikatı ile iki ülke silahlı kuvvetlerinin birlikte çalışabilirliğinin artırılması amaçlandı. Tatbikata Türk Silahlı Kuvvetleri ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri mensuplarının yanı sıra tank, topçu bataryası, uçak, helikopter ve insansız hava araçları katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu