Haber

Bursa İnegöl’de ‘Türk Halk Müziği’ gecesi

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi’nin geçtiğimiz hafta startını verdiği kültür sanat dönemi, düzenlenen konserle devam etti.

Kasım ayı kültür sanat aktiflikleri kapsamında İnegöl Belediyesi Türk Halk Müziği Gençlik Korosu ile seslendirdiği müzik ve türkülerle geniş kitlelere ulaşan, TRT Ankara Radyosu Ses Sanatkarı Mustafa Kemal Şimşek’in sahne aldığı konser düzenlendi. İlçe halkının ağır ilgi gösterdiği konsere, Belediye Lideri Alper Taban’da beraberindeki meclis üyeleriyle birlikte katıldı.

İki başka kısımdan oluşan konser, İnegöl Belediyesi THM Gençlik Korosunun sahnesiyle başladı. Şef Rıdvan Sayın idaresindeki gençler, koro ve solo olarak seslendirdikleri yapıtlarla salonu dolduran vatandaşlara adeta müzik ziyafeti sundu. Performanslarıyla alkış alan gençler, sahnede adeta geleceğin yıldızları olarak parladı.

MUSTAFA KEMAL ŞİMŞEK İNEGÖLLÜLERE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

Konserin ikinci kısmında ise Türk Halk edebiyatında bir uzun hava tipi olarak bilinen Bozlak müziğinin güçlü temsilcisi, seslendirdiği müzik ve türkülerle dinleyenleri mest eden Mustafa Kemal Şimşek sahneye çıktı.

Bağlaması ve güçlü sesiyle salonu dolduran vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşatan TRT Ankara Radyosu Ses Sanatkarı Mustafa Kemal Şimşek, 1 saat boyunca sahnede kalarak kulakların pasını sildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu