Yaşam

Fatma Girik’e büyük vefasızlık

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusunun vefatının birinci yıl dönümünde mezarını ziyarete gelen olmadı ve büyük bir vefasızlık yaptı.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Fatma Girik, ölümünün 1. yılında Muğla’nın Bodrum ilçesinde sadece ablası Günay Girik ve 1 komşusu tarafından anıldı. 24 Ocak 2022’de tedavi gördüğü hastanede Covid-19 nedeniyle çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta ismi Girik, Torba Mezarlığı’ndaki hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedildi.

kimse gelmedi

Hayatını kaybeden usta oyuncu Fatma Girik, Bodrum Torba Mahallesi’ndeki Torba Mezarlığı’nda sadece ablası Günay Girik ve komşusu Muzaffer Ilıcak tarafından dualarla anıldı. Girik’i mezarı başında anmak için Torba Mahallesi’ndeki komşuları başta olmak üzere sanat ve siyaset dünyasından pek çok ismin gelmemesi dikkat çekti.

Fatma Girik’in mezarının anılmamasından dolayı üzgün olduğunu belirten ablası Günay Girik, “Sayısını hatırlayamadığım bir sürü birlikte film var. 56 yaşındayım ve yaklaşık 10 gün geçirdim. Ablamla 44 yıl. 12 yaşımda ilk filmimiz Gülsüm Anne’yi çektik onun oğlu rolündeydim annemi oynadım ablam kadar izlemedim babam vefat edince Küçüktüm ablamla olduğum kadar kimseyle beraber olmadım onun yokluğu benim için büyük eksiklik iki çocuğum var kızımın adı Fatma Girik bir oğlum var adı Günay Girik.Çocuklarımın dünyaya gelme sebebi Ablam 12 yaşında babamı kaybettikten sonra var olma sebebim ablam.Ablamın yokluğunu çok hissediyorum.Buradaki insanların vefasızlığına da çok üzülüyorum. İstanbul’da anma töreni yapıldı ama mezarında anma yapılsa daha iyi olurdu.Zeki Müren’den sonra, Fatma Girik ile Bodrum ve Torba “Ablam mezarının başında anılsa daha keyifli olur” dedi. – MUĞLA

alacam-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu