Haber

FOX Çalar Saat konuğu Gültekin Uysal kimdir? Gültekin Uysal kaç yaşında, nereli? Gültekin Uysal’ın biyografisi!

demokratik Parti Genel Lider Gültekin Uysal, Fox TV Çalar Saat programına konuk oldu. Canlı yayına bağlanan Gültekin Uysal’ın kaç yaşında olduğu, kim olduğu ve nereli olduğu araştırılıyor. FOX Çalar Saat konuğu Gültekin Uysal kimdir? Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal kaç yaşında, nereli? Gültekin Uysal’ın biyografisi! FOX Çalar Saat konuğu Gültekin Uysal kimdir? Gültekin Uysal kaç yaşında, nereli? Gültekin Uysal’ın biyografisi! Detaylar burada…

GÜLTEKİN UYSAL KİMDİR?

1976 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. İlköğrenimini Afyonkarahisar Gedik Ahmet Paşa İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini İstanbul Özel Üsküdar Fazilet Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimi için Amerika’ya gitti. Lisans eğitimine Houston Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında başladı. Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünden mezun olmuştur.

2003 – 2005 yılları arasında DYP Afyonkarahisar İl Başkanlığı yaptı. 2005 yılı Mayıs ayında yapılan DYP Büyük Kongresi’nde Genel Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. Gençlikten Sorumlu Genel Lider. Demokrat Parti’nin 16 Mayıs 2009’da yapılan 5. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde ve 14 Ocak 2011’de yapılan Demokrat Parti 10. Olağan Büyük Kongresi’nde Genel Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Lider. 6 Mayıs 2012’de yapılan Demokrat Parti 8. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Demokrat Parti Genel Başkanı seçildi.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Afyonkarahisar Milletvekili seçildi.

Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi, Liberal Niyet Cemiyeti, Afyon Eğitim Vakfı, Yörük-Türkmen Federasyonları gibi kuruluşlarda kurucu, üye ve yönetici olarak görev yaptı. Çevirileri “Türkiye Diary” ve “Piyasa” dergilerinde yayınlandı. Gültekin Uysal evli ve Kayra ve Berrin adlarında iki çocuk babasıdır. O ingilizce konuşur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu