Haber

Manisa Mitinginde Konuşan Mansur Yavaş’tan Tokat Gibi Sözler: ‘Oksanlar, Kerimcanlar Yüzüyor!’

2023 genel seçimlerine sayılı günler kaldı. Türkiye’nin odaklandığı seçim günü öncesi birçok siyasi isim kamuoyu ile buluşmaya devam ediyor. Manisa mitingine Millet İttifakı Başkan Yardımcısı Adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte katıldı. Yavaş’ın “Milleti ahlaksız görüp ahlak göstermeye başladılar” şeklindeki sözleri gündem oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘Millet Buluşmaları’ kapsamında Manisa’da miting düzenledi. Mitinge katılan isimlerden biri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcısı Adayı Mansur Yavaş oldu.

Yavaş, mitingde yaptığı konuşmada iktidarı eleştirerek gündeme ilişkin birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Manisa mitinginde halkın karşısına çıkan ABB Lideri Mansur Yavaş şu açıklamalarda bulundu:

Başta bebek katili olmak üzere kan döken teröristlerin hiçbirini bu ülkede cezaevinden çıkarmaya Allah’ın hiçbir kulunun gücü ve cesareti yoktur. Tekrar kaldırırsanız kaldırırsınız, yarın ihtiyacınız olursa kaldırırsınız.

İşte elde ettiğimiz şey. O koltuğa oturmak için her türlü iftirayı atıyorlar, gerekirse şeytanla işbirliği bile yapıyorlar, hatta rahip kıyafeti giyiyorlar, öyle mi? Şimdi bunlarla kalkıp muhalefeti oyalamanın anlamı yok. Bir tek kederimiz var. İnsanların aşağılanmasını istemiyoruz, herkesin öğüt verip, böyle yaşa demesini istemiyoruz.

Yavaş, “Yine korku sosu ekiyorlar, gidersek bu olur. gidersen çok daha iyi olur ‘Hep benim için’ deyince memleket biter.

“Yolsuzluğun, ahlaksızlığın örtüsü ‘ezan susmaz, bayrak inmez’dir. Sizin ezanla alakanız yok.Oturdukları yerden birbirlerine ‘hastalık ve aşağılama’ diyorlar.85 milyon insanı, 65 milyon seçmeni Türk milletinin onurlu mensupları olarak görüyoruz.

Mansur Yavaş, “Milleti ahlaksız görüp ahlak göstermeye başladılar. Okşanlar ve Kerimcanlar havada uçuşuyor. Bize ahlak dersi veriyorlar.” Sözleri gündeme bomba gibi düştü.

İşte o anlar

hayrat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu