Haber

İtalya’da binlerce kişi Filistin’e destek için yürüdü

İtalya’nın başkenti Roma’da toplanan binlerce kişi Filistin’e destek yürüyüşü yaptı.

Başkentin işlek meydanlarından Vittorio Emanuele’de toplanan yaklaşık 5 bin kişi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti ve Filistin’le dayanışma mesajı verdi.

Yürüyüş sırasında göstericiler sık ​​sık “Özgür Filistin”, “Gazze’ye Özgürlük” gibi sloganlar atarak İtalyan hükümetinin İsrail’e verdiği destekten dolayı protesto etti.

Göstericiler, “Yeter” yazılı pankartlar taşıyarak, İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanına son verilmesi çağrısında bulundu.

Roma’daki gösteriye katılan ve soyadını vermek istemeyen Anna, “Bugün Filistin için mücadele adına buradayız. Bu çabayı sokağa taşımak için buradayız çünkü paramız askere gitmemeli” dedi. Harcamalara ya da silah üretimine gitmeli, tam tersine sosyal harcamalara, öğrencilere lojman yapılmasına, sağlığa, kamu harcamalarına gitmeli.” dedi.

Yıllardır İtalya’da yaşayan Mısırlı Aber, “Ben barış istiyorum, sadece barış, başka bir şey değil. Çocukların, kadınların, sivillerin bu savaşla hiçbir alakası yok. Çok çocuk öldürülüyor. Çok fazla. Nerede?” İnsanlık mı? Bunları görünce yüreğim parçalanıyor. Dünyada güvenlik yok.” dedi.

Ülkenin ikinci büyük kenti Milano’da yaklaşık 4 bin kişi “Savaşı durdurun” sloganıyla yürüdü. Yürüyüşte İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edilirken, Filistin’e destek ve dayanışma sloganları atıldı.

Öte yandan aşırı sağcı Lig Partisi lideri ve Milano’daki iktidar ortağı Matteo Salvini ile Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Matteo Salvini, “Batılı değerleri koruma” ve “İsrail’i destekleme” gösterisi düzenledi. “.

haber-hayrabolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu