Haber

Malezya Havayolları uçağı yolcunun tehditkar davranışı nedeniyle geri döndü

Avustralya’nın Sidney kentinden Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a kalkan Malaysia Airlines uçağı, bir yolcunun “tehdit” etmesi nedeniyle geri döndü.

Avustralya Federal Polisi (AFP) yetkilileri, Sidney-Kuala Lumpur uçağında “tehdit” davranışında bulunan 45 yaşındaki yolcunun olaysız bir şekilde yakalandığını ve toplum için herhangi bir tehdit bulunmadığını açıkladı.

Yetkililer, kimliği açıklanmayan kişi hakkındaki hata belgesinin gün içinde tamamlanarak yargıya teslim edileceğini bildirdi.

Malezya Havayolları’ndan yapılan açıklamada, 194 yolcu ve 5 kişilik mürettebat taşıyan uçağın, “kuralları çiğneyen yolcu” davranışı nedeniyle kalkışından yaklaşık iki saat sonra Sidney’e döndüğü açıklandı.

Avustralya’nın en işlek havalimanı Sidney’de 30’dan fazla iç hat uçuşu, uçağın Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a dönüşü nedeniyle ertelendi veya iptal edildi.

Malezya Havayolları’na ait MH122 sefer sayılı sefer sayılı uçağın dönüşüne neden olan kişinin uçuş sırasında “tehdit edici” davranışına ilişkin görüntüler diğer yolcular tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu