Ekonomi

Musk, Tesla için reklam vermemekten vazgeçti

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisi için reklam yapacağını duyurdu.

Otomobil satışlarını artırmak için geleneksel reklamcılığı tercih etmeyen Tesla CEO’su Musk, şirketin Teksas, Austin’deki yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada, “Reklamcılığın harika olduğunu söylemeliyim sanırım. Biraz reklam yapacağız ve bakalım nasıl olacak?” gider.” söz konusu.

Öte yandan piyasada ortaya çıkan istifa edebileceği yönündeki söylentileri yalanlayan Musk, uzun süredir ertelenen Cybertruck teslimatının gerçekleşeceğini yeniden teyit etti.

Musk, 2019 yılında yaptığı bir Twitter paylaşımında, “reklamdan nefret ettiğini” ve reklama harcanan parayı daha yeterli işler geliştirmek için kullandıklarını belirterek, reklam fikrine yıllarca direnmişti.

Analistler, Musk’ın bu açıklamasını artan rekabetin ve yavaşlayan ekonominin Tesla fiyatlarını düşmeye zorladığı bir dönemde satışları artırma çabası olarak nitelendirdi.

Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın alması ve şirket çalışanlarının yaklaşık yüzde 80’ini kaybetmesinin ardından reklamverenler sosyal medya platformunu tercih etmemeye başladı.

haber-serik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu