Haber

Yanan ağacı gömleğiyle söndürdü Adıyaman’da orman yangını

Alev alan ağacı gömleğiyle söndürdü

Adıyaman’da orman yangını

ADIYAMAN – Adıyaman’da orman yangınında bir kişi alev alarak yanan ağaca gömleğiyle söndürdü.

Edinilen bilgiye göre Adıyaman’ın kuzey bölgesinde yer alan Karadağ Ormanı bölgesinde yangın meydana geldi. Ortaya çıkan koruma yangını çam ağaçlarına da sıçradı. Durumun üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ve vatandaşların müdahalesi sonucu alevler kısa sürede kontrol altına alındı.

Bu sırada civardaki sürekli sallanan evlerde görevli olarak çalışan Numan Tak ve yanındaki arkadaşı alev alan çam ağacının gövdesini söndürmek için büyük çaba sarf etti. Yangını kürekle söndüremeyen Numan Tak, bu kez gömleğini çıkarıp ağacın gövdesine sararak alevlere vurarak yangını söndürdü.

Ormanların ruhumuz olduğunu söyleyen Numan Tak, “Giyimimle söndürdüm yapacak bir şey yok. Orası orman, böcekler var, hayvanlar var. Yazıklar olsun canlar. Her ağaç bir çoçuk.”

Yangının tamamen söndürülmesinin ardından itfaiye ekipleri bölgede soğutma çalışması yaptı. Öte yandan, yapılan incelemelerin ardından bir kişinin ormanlık alana plastik hurda getirdiği ve plastiğin içerdiği metalleri çıkarmak için yaktığı ateşin orman yangınına neden olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu