Haber

Türkiye’nin ilk Tropikal Uğur Böceği Bahçesi Gaziantep’te

GAZİANTEP (İGFA) – Yaprak bitlerine ve karanfillere karşı biyolojik çalışmalarda kullanılan ve doğal yapılarıyla beğeni toplayan uğur böceklerini vatandaşların yakından tanımasını sağlayacak Tropik Uğur Böceği Bahçesi’nde bu cinse ait 3 tür ve 7 sınıf uğur böceği bulunuyor. sergilenecek

Üretilmeye devam edilecek olan uğur böcekleri, tanıtım ve teşhirin yanı sıra bitkileri korumaya yönelik biyolojik çalışmalarda da kullanılacak. Bahçenin açılış törenine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, eski AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, il protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Önder Fatma Şahin, 19 Mayıs’ın bir diriliş ve uyanış olduğuna değinerek, açılış bölümünün hayırlara vesile olmasını diledi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, yaptığı konuşmada gençlere olan güvenini dile getirerek bayramlarını kutlayarak, “Doğaya her zaman sahip çıkmalıyız, doğa bize emanet, onu çok iyi korumalı ve gelecek nesillere bırakmalıyız. . Bugün bu güzel çalışmalardan dolayı Başkan Fatma Şahin ve ekibini tebrik ediyorum.”

emetajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu